בטקל

בטקל מגיע מהמילה "בטון קל" זוהי תערובת של חול, מלט וחומר מקציף או חומר אחר שמעכב התקשות תערובת זו היא בעלת משקל מרחבי.

בטקל

איטום ובידוד המרכז

בטקל הוא חומר איטום איכותי המורכב משילוב של כמה חומרים, מלט חול וחומרי גלם מעכבי התקשות נוספים. אנשי מקצוע מכנים חומר זה גם בשם בטון מוקצף, כיוון שהמרקם שלו אינו אחיד אלא הוא בעל בועות על פני כל השטח.

היתרונות המשמעותיים של חומר הבטקל הם משקלו הקל, האווריריות שלו, יצר עבודה קלה ונוחה ומסוגלות הבידוד יוצאת הדופן שלו. לכן הוא מתאים מאד לצרכי אטימה של גג בעל שיפועים ולצורך בידוד טרמי.

עבודת איטום עם בטקל

לאור העובדה שמשקלו הסגולי של הבטקל משתנה בהתאם לכמות האוויר המתרכזת בבועות הבטון על פני השטח, חשוב להיערך מראש ולבצע יציקה של בטקל כבר בשלב הבנייה של המבנה כדי לאפשר בהמשך הדרך, זרימת מים קולחת במרזבים.

בשיפוצים הכוללים איטום בפרויקטים שונים על גגות ישנים, חניונים, מרפסות או כל מקום אחר קיימת אהדה רבה לשימוש בבטקל עקב משקלו הסגולי הנמוך ונוחות מקסימלית בעבודה.

העובדים המנוסים מותחים חוטי סימון לצורך בדיקת גובהה של שכבת הבטקל כדי ליצור שכבה אחידה בגובה זהה. החוטים נמתחים הן לאורכו ולרוחבו של הגג והן מהמעקה למרזב. המים הכלואים שיצטברו בתוך שכבת הבטקל הופכים אט אט לאדים. התקן הישראלי קובע כי על הקבלן להמתין 28 יום ולאחר מכן להתקין בשטח גם יריעה ביטומנית לצורך איזון האדים .

בכל פרויקט מכינים בשטח עצמו את תערובת החומר הנדרש. זוהי תערובת צמנטית המועברת לאתר באמצעות מערבל בטון. התערובת מועברת למכונת הקצפה המקציפה את הבטון ושופכת את מלוא התכולה של הבטון הדליל על פני כל שטח הגג.

עבור יציקת שיפועים, יצירת פתחים עבור מרזבים והרכבה של קולטנים בעת הצורך, יוצקים רולקות סביב הגג, במיוחד בכל החיבורים של רצפה וקירות. כמו כן מבצעים באמצעותו הגבהה של נקודות מסוימות על פני הגג לצורך התקנת מערכות טכניות שונות כמו דודי שמש או מערכת מיזוג אויר.

מעל שכבת הבטקל יוצרים מעטפת הגנה על ידי חומר איטום ייעודי או פריסת יריעות ביטומניות ועליהן חומר הלבנה ליצירת בידוד בחלק העליון.

צוותי העבודה

העובדים המיומנים שהם בעלי ידע וניסיון רב, יודעים לבצע עבודה איכותית ביותר תוך שימוש בבטקל לשביעות רצונו המלאה של הלקוח.

שרותים נוספים שאנו מספקים

איטום גגות

איטום גגות בשיטות המתקדמות ביותר בעולם ללא התפשרות על חומרים האיכותיים ביותר בשוק. אשר הם גם בעלי תו תקן.

איטום בסנפלינג

איטום מבנים בסנפלינג, ישנם מבנים שאי אפשר להגיע אליהם רק עם סולם לכן אנו מציעים שירותי איטום בסנפלינג וכך אפשר להגיע לכל גג ומבנה.

איטום בהתזה

איטום בהתזה, זוהי אחת השיטות הפופולריות והיעילות לאיטום הגג אשר בעזרתה תוכלו למנוע חדירתן של מי גשם אל תוך הבית עצמו.

לשאלות נוספות

אתם כבר מבולבלים מכל שיטות האיטום והבידוד שאנו מציעים? התקשרו אלינו ונשמח לייעץ ולעזור לכם!

צור קשר

ארלוזורוב 25 רחובות

053-474-4444

Itummerkaz@gmail.com